Únor 2009

Soutez III

6. února 2009 v 13:43 | Kylianka píše ...... |  Soutěž

Soutez II.

6. února 2009 v 13:23 | Kylianka píše ...... |  Soutěž

Soutěž-kdo je to?

6. února 2009 v 12:40 | Kylianka píše ...... |  Soutěž
kdo to uhodne tak mu udělám diplom napište mi to na email egjjj@seznam.cz a napište co budete chtít a jmeno svoje a stačí uhodnout 1jméno
kdo to uhodne tak mu udělám diplom napište mi to na email egjjj@seznam.cz a napište co budete chtít a jmeno svoje

Diplomy II.

6. února 2009 v 12:29 | Kylianka píše ......

Diplomy

6. února 2009 v 12:15 | Kylianka píše ......


Leoš Mareš

6. února 2009 v 12:09 | Kylianka píše ......
Leoš Mareš
Moderátor, Zpěvák
Datum narození:27.04.1976

Místo narození:Česká republika

Znamení: Býk

Leoš Mareš alias Pán kožichů je známým moderátorem na Evropě 2. Leoš je také showman, konferenciér a moderátor několika TV pořadů. Ve spolupráci s Patrikem Heruckým tvoří skvělou dvojku, což potvrují vydáním CD s názvem Mrázek ústředna. V roce 2001 se mimo profese moderátora stal i raperem, kdyz vydal album s názvem "Tři slova". Pilotní singl Lži jsou jako déšť se stal velkým hitem na mnoha rádiích.

Po úspěšném debutu "Tři slova" (prodáno přes 40.000 ks) přichází moderátorská jednička opět s novým albem. A opět v duchu alba předchozího, jak už je Leošovým zvykem, je nové CD "vychytáno" do posledního detailu. Pilotní singl "Minuty se vlečou" je předělávkou titulní písně z filmu Love story a již několik týdnů vede hitparádu Evropy 2.

V pořadí třetí album "Nejlepší nápad" si na podzim 2003 připravil Leoš Mareš. Jako ochutnávku jste již mohli zaregistrovat úspěšný duet s Terezou Kerndlovou "Nejlepší nápad", podle kterého dostalo album název.

avril-portrét

5. února 2009 v 18:53 | Kylianka píše ......

kočičky

5. února 2009 v 18:46 | Kylianka píše ......

Kočka Domácí

Kočka domácí je kočkovitá šelma se vším všudy. Její původ se projeví, jakmile začne číhat na myš. Dovede se neslyšně plížit stejně jako lvi savanou a na kořist čeká s nekonečnou trpělivostí. Loví malé hlodavce, ptáky a ani chov v domácnosti a nejvybranější kupovaná strava ji jejích loveckých instiktů nezbaví. Dovede příst stejně jako všechny ostatní malé druhy koček. Tento příjemný zvuk vyluzuje rozechvíváním hrtanu a hrtanové záklopky. Kočka předením vyjadřuje dobrou náladu a radost. Díky tomu, že žije v lidských domácnostech, je nejrozšířenější kočkovitou šelmou na této planetě. Člověka doprovází už od pradávna. V dobách starověkého Egypta byla dokonce uctívána jako božstvo. Bastet byla kočičí bohyně hudby, tance a mateřství. Pokud byste si chtěli takovouto ,, bohyni " pořídit, musíte počkat minimálně osm týdnů, než se kotě po narození obejde bez matky. Kočka domácí rodí v průměru 4 koťata v každém vrhu a je březí 2 měsíce. Koťata se rodí slepá a matka je kojí 8 týdnů. Teprve po odstavení je možno vzít si kotě do vlastní péče. Kočka d. je narozdíl od psa nezávislá, nemá žádného pána a také nijak nekrotí svůj hněv. Proto pozor na její drápky! Dokáže se zabavit sama a mazlí se jen když sama chce. Přes tuto nezávislost ale potřebují všechny kočky dostatek péče, protože jsou náchylné k mnoha chorobám.

vlk

5. února 2009 v 18:34 | Kylianka píše ......

Lov


O vlcích si spousta lidí myslí, že loví pro zábavu. Lov pro zábavu je ovšem pouze lidská doména, vlci loví jen když mají hlad. Vlk stráví získáváním potravy téměř jednu třetinu svého života a je k lovu dokonale přizpůsoben. Kořist dokáže ucítit na vzdálenost až tří kilometrů, má výborný sluch a dokáže se skvěle orientovat ve stopách. Při hledání potravy dokáže urazit až několik stovek kilometrů. Kořist může pronásledovat i několik kilometrů a vyvinout při tom okamžitou rychlost až 60 km/h. Díky kolektivnímu způsobu lovu dokáže vlčí smečka ulovit zvíře vážící i přes 500 kg.

Druhy kořisti

Hlavní složku potravy tvoří většinou vysoká zvěř, ale v době nouze uloví vše co neuteče, neuplave nebo neuletí. Další důležitou složkou potravy jsou malí myšovití savci a hmyz. V severských oblastech se hmyz významnou součástí potravy stát nemůže, ale ve stepích vlci hmyz vyhledávají. Kromě červeného vlka tvoří rostlinná strava jen velmi malou část potravy.
Konkrétní druh kořisti závisí hlavně na nabídce kraje a ročním období. Vlci mají tendenci ke specializaci na určitý druh kořisti. Někteří jedinci, nebo dokonce celé smečky, se specializují na vyhledávání mršin, jiní loví lidmi chovaná zvířata nebo třeba drobnou zvěř. Nejznámějším typem specializace jsou kopytníci jako los, jelen nebo srnec v Evropských a Amerických lesích.
V případě velkých zvířat se kořistí vlků stávají nejčastěji nemocná, stará, nebo velmi mladá zvířata. Samozřejmě to neplatí ve všech případech, kořistí se může stát i zvíře v nejlepší kondici. V případě že populace vlků je malá a nebo je nadbytek kořisti, loví všechna zvířata bez rozlišení věkových tříd.
Ve skutečnosti vlci útočí především na zvířata která se chovají nějak divně. Většinou uloví jen tolik zvěře, kolik potřebují, ale v období odchovu mláďat někdy loví i nadbytečně, aby se mláďata naučila lovit. Nikdy však nezabijí všechnu zvěř která se v oblasti nachází. Když je některé zvěře málo, mohou přestat s jejím lovem do doby, než se dostatečně zvýší její početní stavy.

Technika lovu

Vlci nemohou riskovat jakékoli poranění, to by pro ně mohlo znamenat život ohrožující handicap, proto upřednostňují kolektivní způsob lovu. Jeden nebo několik vlků sleduje stádo a poutá na sebe jeho pozornost, zatímco zbytek smečky stádo obklíčí. Jakmile je stádo obklíčeno vyvolají v něm paniku a donutí k běhu. Silnější zvířata ztratí odvahu a opustí ta slabá, která by za normálních okolností chránily. Právě na tento okamžik vlci čekají. Vyberou zvíře, které se chová nějak zvláštně, a otestují ho během. Pokud zjistí, že je vhodnou kořistí, oddělí jej od stáda a začnou ho štvát. Při štvaní běží vlci v řadě za sebou - když se ti v čele unaví, vymění si místo s těmi vzadu. To smečce dovoluje udržovat vysoké tempo po dlouhou dobu, čímž donutí kořist vydat velké množství energie. Velká rychlost, kterou dokáží vyvinout, dává kořisti jen malou šanci na únik. Při štvaní vlci útočí na slabiny, břicho, nohy a čumák kořisti. Když kořist zeslábne vlivem ztráty krve a únavy, strhnou jí na zem a zadáví.
Velmi důležitým momentem lovu je okamžik střetnutí. Vlci a kořist mohou zůstat nehybně stát a upřeně se na sebe dívat. V zápětí se může kořist otočit a odejít, vlci mohou odběhnout pryč, nebo mohou zaútočit a kořist během okamžiku zabít.
Při lovu vlci používají různé strategie. Svojí taktiku mění podle terénu a druhu kořisti. Na kořist útočí proti větru, aby nabyli odhalení dříve, než se stačí dostat dostatečně blízko. Při lovu používají vyšlapaných cestiček, což jim šetří energii a umožňuje vyvinout větší rychlost. V zimě běží za kořistí v její vlastní stopě, takže se nevysilují a nezpomalují prošlapáváním cesty ve sněhu. Ideální pro lov je firnový sníh, která je natolik pevný, že vlci mohou běžet po jeho povrchu, zatímco kořist se do něj boří. To jí stojí mnoho energie a značně jí zpomaluje.
Svoje teritorium velmi dobře znají, mohou tedy využívat různých zkratek a jiných terénních výhod. Často také dokáží odhadnou, kudy stáda zvěře potáhnou a na vhodném místě si na ně počkají. Přestože strategie lovu je téměř dokonalá, 9 z 10 útoků je neúspěšných.
Když vlk uloví kořist, může najednou sníst až 9 kg masa. Průměrná spotřeba je 2 kg masa na den, přičemž vydrží i několik dní úplně bez potravy. Díky dokonalé hierarchii se i v době nouze nažere celá smečka (kromě bezprávného jedince omega).
Vlci někdy části kořisti zahrabávají, aby je mohli sníst později. Tlapami vyhrabou do země díru, dají do ní maso které chtějí schovat, celé to zahrnou vyhrabanou půdou a udusají čenichem. Toto však není příliš účinný systém. Zásoby jsou většinou objeveny a snězeny jinými zvířaty.

phpMyVisites

Koně-životopis

5. února 2009 v 18:32 | Kylianka píše ......
Kůň domácí (Equus caballus) nebo prostě kůň je domestikované zvíře, patřící mezi lichokopytníky. Po několik tisíciletí lidské historie se koně používali především pro přepravu. Od 20. století se na nich jezdí hlavně rekreačně. Slovo kůň označuje samce tak i samice koně. Samička koně do čtyř let se nazývá klisnička[zdroj?], starší samice je klisna. Sameček koně mladší čtyř let je hřebeček[zdroj?], starší je hřebec nebo valach (vykastrovaný hřebec). Mládě koně se nazývá hříbě.
Věda zabývající se koňmi je hipologie
Britney Spears-životopis

5. února 2009 v 18:27 | Kylianka píše ...... |  Britney Spears

Životopis

Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Má dva sourozence Bryana a Jamie Lynne. Měří 165 cm. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua JC Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.

Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, hnědé culíky a těsný svetřík ve videoklipu ...Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků.

V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její první role v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot. Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě. Pak přišlo v roce 2001 album nazvané Britney a s ním velké zklamání. Ani jeden z hitů se neprobojoval do desítky top singlů a Britney začala ztrácet na své rivalky Christinu Aguileru,Shakiru a další mladé popové zpěvačky.

V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu Crossroads, v němž si zahrála Lucy.Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit si svůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu.Hlavní role ve filmu Crossroads měla Britney znovu dostat na titulní stránky a připravit tak půdu pro nové album. Obojí se podařilo,i když film totálně propadl a na Spearsovou jako herečku se snesla lavina kritiky. Ještě se Britney objevila v dalším filmu Austin Powers - Agent 003 Austin Powers in Goldmember, kde vystupuje sama za sebe.

Když je v roce 2004 na vrcholu své kariéry, vdá se za tanečníka Kevina Federlina. Pro všechny byly zpočátku párem snů. To se následně změní jakmile Britney otěhotní. Kevin rozhazuje její peníze plnými hrstmy a tráví noci s jinými ženami a popíjením s kamarády. Každý den se objevují na titulních stranách bulvárních plátků a Brit to ignoruje, protože chce zachránit rozpadající se manželství. Porodí Seana Prestona a ani ne za pár měsíců otěhotní podruhé. Dovnímá se, že druhý potomek zachrání jejich vztah. Nestane se tak. Britney porodí druhého syna, obarví si vlasy na černo a podává kategoricky žádost o rozvod. Následně se psychicky zhroutí a ostříhá se dohola. Rodina ji donutí k pobytu v léčebně Promises v Malibu. Děti jsou svěřeny do péče Kevinovi.

30. října 2007 vydala konečně své 5. studiové album s názvem Blackout (Zatemnění), které slaví po světě velké úspěchy. Z alba už vzešly 4 singly: Gimme More,Piece Of Me,Break The Ice a Radar.

Zpěvačce nevydrží ale dobrá vůle příliš dlouho. Na začátku roku 2008 se psychicky zhroutí podruhé, tentokrát je to vážnější. Před svými vlastními syny se pokusí o sebevraždu (předávkovat se prášky). Do jejího domu je následně vyslána policie, sanitka a dokonce hasiči - vše je velmi dramatické a o to horší, že Britney nechce své syny vydat a drží je u sebe zavřené v domě. Policie najde v domě také dopis, který Britney napsala před pokusem o sebevraždu: "Cítím se tak zklamaná, zničená, zneužitá. Svět se ke mě nechová fér a já už nemůžu vůbec nikomu věřit. Cítím, že nejsem schopná splnit očekávání mojí rodiny a mých fanoušků. Možná by bylo lepší, kdybych byla mrtvá!"

Zpěvačka je po tomto incidentu zbavena svéprávnosti, přičemž kontrolu nad jejím životem teď řídí její otec Jamie Spears. Britney je ale už ze všeho špatného venku. Obnovila kontakt se svým kdysi bývalým manažerem Larrym Rudolphem, který se podílel na albech ...Baby One More Time, Oops...! I Did It Again a In The Zone a právě v těchto chvílích natáčí již 6. studiové album. To má dokázat, jestli je Britney ještě schopná kvalitných výsledků. Vše ale svědčí v její prospěch. Spolupracuje s těmi nejlepšími producenty mezi nimiž je i nejúspěšnější hudební producent současnosti, Timbaland.

7.9. 2008 si Britney odnesla z Video Music Awards hned tři ceny: za video roku,nejlepší popové video,nejlepší ženské video a to vše pro jeden jediný song, Piece of Me, který se stal velkým hitem. Ještě před rokem byla na MTV Video Music Awards Britney za trosku, nyní se po roce vrátila triumfálně zpět a potvrdila, že má pořád na to dostat se znovu do extraligy popu. V současné době už spatřil světlo světa singl Womanizer, kterému předcházel singl Circus. 2. prosince vyšlo na její 27. narozeniny její 6. studiové album, které již teď boří hitparády prodejnosti.
hallary duff-životopis

5. února 2009 v 18:21 | Kylianka píše ......
Životopis Hillary Duff

Životopis Hillary Duff

ŽIVOTOPIS


Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet a po dvou letech se dostala do známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)", který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire kde si zahrála spolu s její sestrou Haily . Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. Po filmu "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)" následovaly filmy "Agent Cody Banks" a "Cadeth Kelly (Kadetka Kelly)". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film "The Lizzie McGuire Movie (Italské prázdniny)", čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili. Mimochodem také nazpívala tři písničky pro Walta Disneye - The Tiki Tiki Tiki Room, Circle Of Life a se svou sestrou Haylií Duff nazpívala singl k filmu Lady & Tramp - The Siamese Cat song a také nazpívala písničky na soundtracky téměř ke všem filmům, ve kterých si zahrála.

Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis a také byla nečekaně vydána deska Most Wanted, což byl takový souhrn nejhránějších písní, včetně nějakých novinek a bonusů, natáčela film "Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu)", v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.

Tím Hilaryina kariéra rozhodně nekončí. V roce 2004 se v kinech objevily její další filmy - "A Cindrella Story (Moderní Popelka)" a "Raise Your Voice (Nikdy to nevzdávej)"a taky se na pultech objevilo nové CD - Hilary Duff, se kterým Hilary zaznamenala velký úspěch. 1. ledna vyšel film "Human nature (Slez ze stromu)", dále následovalo pokračování filmu "Cheaper by the Dozen 2 (Dvanáct do tuctu 2)" a také film "The Perfect Man (Pan Božský)".

V roce 2006 si Hilary na chvíli dala "pohov" a natočila pouze film "Material Girls (Holky v balíku)", ve kterém si zahrála se svou starší sestrou Hayli Duff a také vydala CD 4EVER Hilary Duff, což byla výběrovka jejich hitů a spousta remixů.

V roce 2007 je Hilary už zase pilná jako včelička. Namluvila v kresleném filmu kočku Sunshine Goodness. Dále natočila film "War. INC.", ve kterém si zahrála popovou hvězdu. Sotva skončilo natáčení filmu War.Inc vrhla se na další a to Safety Glass. Vydala album Dignity s veleúspěšnými singly With Love a Stranger, které burcují americké hitparády a které se naprosto liší od jejich předešlých alb - je spíš v tanečním stylu a také jeho limitovanou edici, která obsahuje i videoklipy. Její další novinkou (nejedná se ale o řadové album) je CD Unlimited, jenž obsahuje písně, které Hilary na svá alba nepoužila...

Hilary má také svojí modní značku Stuff by Hilary Duff Pod touto značkou navrhuje oblečení pro teenagery, ale také pro barbíny. Dále šperky, boty, parfémy, ložní oblečení...

tygr bílí

5. února 2009 v 14:47 | Kylianka píše ......

Historie bílých tygrů

Bílý tygr má svůj původ v Indii. Základem chovu byl samec Mohan (starý asi 9 měsíců) odchycený přírodě roku 1951 a původně chovaný v soukromém zooparku maharadži z Rewy.
Když Mohan dospěl byl spářen se žlutou tygřicí Begum, která pocházela ze stejné oblasti jako Mohan, Begum porodila několik mláďat, která měla červenooranžovou barvu, ale se sklonem k bílé barvě po otci. Mohan byl později spářen s jednou ze svých dcer Radhou, která v roce 1958 vrhla 4 bílá mláďata - jednoho samce a tři samice.
Postupným pářením mezi bílými tygry a tygry s vrozeným sklonem k bílé barvě se zvětšil rod bílých tygrů chovaných v zajetí. Během 60. let došlo k prvnímu exportu bílých tygrů do Evropy a do USA.
Mohan, který je považován za původce všech bílých tygrů ve světových zoologických zahradách se dožil 18 let a zemřel v roce 1969.
Bílý tygr se řadí do poddruhu bengálských tygrů. Základní zbarvení je čistě bílé až lehce krémové, příčné pruhy jsou hnědé až hnědavě šedé. Oči však nejsou červeně zbarvené jako u pravých albínů, ale jsou jasně modré. Bílé zbarvení zvíře opticky zvětšuje a tak se bílý tygr zdá návštěvníkům velmi mohutný.
Park ZOO Eskilstuna (Švédsko) koncem roku 1993 nabídl deponaci svých dvou mláďat, samce a samičky, kteří se narodili v této ZOO v roce 1992, kdy jejich matka Flurry vrhla tři mláďata, která byla pojmenována Columbus, Ferdinant a Isabella.
Do ZOO v Liberci byli přivezeni Columbus a Isabella 21.7.1994, nejdříve byli zapůjčeni a v roce 1995 se stali naším majetkem. Dnešní počet bílých tygrů žijících v zoologických zahradách je odhadován přibližně na 100 kusů, zatímco bílí tygři žijící ve volné přírodě, byli vyhubeni již před několika desítkami let.
Plány na znovuobnovení výskytu bílích tygrů ve volné přírodě v místech, kde se původně vyskytovali existují, byly diskutovány, ale prozatím se nediskute.

Rozcestník - Filmy s serialy

5. února 2009 v 13:32 | Kylianka píše ......
x HSM xRozcestník !!

5. února 2009 v 13:21 | Kylianka píše ......
Rozcestník - Celebrity

Image Hosted by ImageShack.us

tygr sumaterský

4. února 2009 v 20:25 | kylianka123456
Obrazek


Avril Lavigne

4. února 2009 v 19:55 | kylianka123456
Jméno: Avril Ramona Lavigne
Datum narození: 27.9. 1984
Místo narození: Kanada, Napanee/ Ontario
Výška: 159 cm
Znamení: Váhy

Vyznání: Křesťanka

Barva vlasů: Blond

Barva očí: Modrá

Piercingy: Pupík a dvě dírky v jednom uchu

Tetování: Hvězda na vnitřní straně levého zápěstí, na pravěm zápěstí srdíčko s písmenem D, hvězda na levé noze v zadu pod kolenem a malá hvězdička na pravé paži, ostatní jsou henou

Rodiče: Matka judy, otec John

Sourozenci: Sestra Michelle a bratr Matt

Manžel: Deryck Whibley (SUM 41)

Zvíře: Pes Sam

Oblíbené kapely: Goo Goo Dolls, Green Day, Matchbox 20, SUM 41, The Darknes, Alanis Morisette

Oblíbený film: 8 mile

Oblíbená herečka: Sandra Bullock

Oblíbený herec: Tobey Maguire

Oblíbené jídlo: Pizza s olivami

Oblíbená sladkost: Pixi stick

Oblíbené pití: Coca-Cola

Oblíbená písnička z alba ,,Let go!": Losing Grip

Oblíbená písnička z alba ,,Under my skin": Together
Oblíbené album: ,,Jagged

bill

4. února 2009 v 16:13 | kylianka123456
,TomProsím tě, nepatlej toho na mě tolik, budu vypadat jak teplouš!" vymrčuje si Tom, když se mu snažím dát druhou vrstvu make-upu. ,,Něco proti?" ozve se za námi Bill, který už je nalíčený. ,,No tak sorry, tak ho na mě nepatlej, nebo budu vypadat jak brácha" opraví se. ,,Jako teplouš" dodá tiše, a i když jsem to slyšela, raději nic nenamítám. Marta měla pravdu, někdy je to s nimi vážně o nervy. ,,Tak co, už jste hotový?" dojde za námi David, zjevně dobře naladěn. Aby ne, dnes kluci hrají koncert a jako vždy byla hala beznadějně vyprodaná pár hodin po zahájení prodeje lístků. ,,Pokud mi pomůžeš přesvědčit Toma, aby sebou tak nešil a nechal mě dělat svou práci, tak by mohli být hotový rychleji" odpovídám a uhýbám, když mi zmiňovaný vyrazí ruku s make-upem do vzduchu těsně předtím, než mu ho stihnu rozetřít. ,,Tome, nedělej scény nebo tě dáme na pokoj s Georgem" vyhrožuje David. ,,Neee!!! To bych si na něj nemohl vodit holky to ne!" zděšeně zaúpí. ,,No právě" pochlebuje se mu David. ,,Tak fajn" ušklíbne se Tom a zaboří hlavu do jedné z přihrádek v kufru s kosmetikou, kde je několik odstínů make-upu. ,,Zbláznil ses!" zaječím a vytáhnu ho za dready nahoru. ,,Jauuu ty seš surová to je strašný" začne si ho stírat z očí. ,,Tumáš" strčím mu do ruky odličovací ubrousek. ,,Ty abys nevyvedl nějakou blbost!"
,,Narušuješ naši zónu!" sprdne mě Tom, když vlezu pár minut před koncertem do místnosti, kde jsou všichni čtyři nalezlý. No jo, ta jejich tradice. ,,Tak to promiň, ale chci jen projít vedle" zavrčím na něj, přejdu místnost a prásknu za sebou dveřmi. Někdy mě fakt serou. Vím, že to myslí ze srandy ale i tak, co je moc, to je moc. ,,Co je s tebou, vypadáš nějak podrážděně" všimne si mého výrazu Marta. ,,Jo…pamatuješ jak jsi říkala, že to je s nimi někdy dost o nervy? Tehdy jsem to neznala a pořádně nechápala, co myslíš, ale teď už je mi to jasný" začnu sklízet tužky na oči a další serpetičky do kufříku. ,,Lituješ toho, že jsi tady?" zeptá se mě. Na chvíli se zamyslím. V životě jsem už litovala spousty věcí, a někdy si večer, když padnou únavou říkám, jaké by to asi bylo, kdybych trávila prázdniny jako ostatní - bavila se na koupáku s přáteli, u moře s rodiči popíjela koktejly na pláži a užívala si sluníčka a tepla. Jenže pak mě napadne, jaké by to bylo, kdybych se sem nedostala, kdybych tohle, i když to je dost náročné nezažila? Ne, nedokážu toho litovat. ,,Ani ne…" odpovím tedy po pravdě, zaklapnu uzávěr na kufru a jdu si rozdělat pití. Když za sebou zaklapnu minibar a otočím se, leknu se Billa stojícího za mnou. ,,Kde ty se tu bereš? Měl bys být s klukama, je to přece vaše tradice" ptám se nechápavě. ,,Jo to jo, ale já jsem s tebou chtěl mluvit. Je to vážný!"

Ewa farna

4. února 2009 v 14:48 | kylianka123456
Ewa Farna je začínající mladá zpěvačka, která už se dostala do širšího povědomí svým hitem "Měls mě vůbec rád". Ačkoliv na svou velkou lásku, podle svých slov teprve čeká, tak touto písničkou se stala idolem (a tajnou láskou) mnoha m
Ewa Farna je 13tiletým objevem na české scéně populární hudby. Po mnoha letech se objevila v Čechách teenage zpěvačka s obrovským talentem a pěveckým potenciálem. S energií a emocí v hlase, která je naprosto ojedinělá. Se svým prvním hitem "Měls mě vůbec rád" stačila během dvou měsíců bodovat ve všech televizních i rádiových hitparádách. Stejnojmenné album právě vychází a dokazuje, že 1. singl z alba nemusí být vždy největším hitem. Přátelé, ta největší síla teprve přichází.
ladých lidí.
Ewa Farna:
Mým oblíbencem je Kelly Clarkson. Ale moooc se mi líbí třeba Pink, Virgin, Christina Aquilera a taky celkem Evanescence. Teď docela často poslouchám i R'n'B. Třeba Rihannu, Pussycat dolls apod. Podle nálady. Poslouchám spíše zah.

h20

4. února 2009 v 14:46 | kylianka123456


Rikki

Herečka: Cariba Heine
Narozena: 1.říjen 1988
Místo narození: Severní Afrika

Emma

Herečka: Claire Holt
Narozena: 1988
Místo narození: Brisbane

Cleo

Herečka: Phoebe Tonkin
Narozena: 17.říjen 1989
Místo narození: Sydney, Austrálie